دوربین آیفون 13 پرچم دار آینده آیفون چگونه خواهد بود

از اولین مواردی که معمولا مردم هنگام رونمایی مدل جدید یک گوشی پیگیر آن هستند، ارتقا دوربین است و دوربین آیفون 13 نیز از این قضیه مستثنا نیست. البته این شرکت از لنز مخصوص خودش استفاده می کند و بهبود آن را در مواردی مانند سایز دریچه دیافراگم و بازی با رنگ ها نشان می دهد.

همان طور که شاید بدانید مینگ چی کو یک تحلیلگر مشهور اپل است. طبق گزارشی که او از زنجیر تامین این شرکت داده است، دوربین آیفون 13 پرو مكس بهترین لنز را نسبته به بقیه مدل های امسال یعنی آیفون 13 مینی، آیفون 13 و آیفون 13 پرو دارد. بعلاوه لنز زاویه بازی که فضای بیشتری را عکس برداری می کند در آیفون 13 پرومکس دیافراگم عریض تری نسبت به مدل های کوچکتر خود دارد.

دیافراگم لنز زاویه بازی که برای دوربین آیفون 13 پرومکس ساخته می شود F/1.5 می باشد. این در حالی است كه دیافراگم لنز آیفون 12 F1/6 بود بنابراین، لنز دوربین جدید نسبت به مدل های پیشین خود کمی گسترده تر است. علاوه به گفته مینگ چی کو سایر مدل های آیفون 13 نیز از مدل F1/6 بهره می برند.

 Sunny Optional انتظار دارد که بتواند تایید کیفیت اپل را بگیرد و برای لنز های زاویه باز 7P دوربین آیفون 13 از طرف این شرکت سفارش بگیرد. احتمالا این سفارش برای سالی که در آن هستیم یعنی 2021 خواهد بود. با توجه به ظرفیت تولید و مزیت های لنز های اپل که چندین سال امتحان خود را پس داده اند، ما نیز منتظریم تا این شرکت بتواند کنترل کیفیت سفارش لنز های 7P آیفون 13 را پشت سر بگذارد.

لنزهای f1.6 P7 در سه گوشی آیفون 13 مینی، آیفون 13 و آیفون 13 پرو استفاده شده است در نتیجه این سفارش بیشترین تقاضا را در Sunny Optional دارد. طبق تخمین های انجام شده تا اوایل خرداد ماه سانی اپتیکال لنز های 7P آیفون 13 را به LG innotek می فرستند. اپل و سانی اپتیکال تلاش خود را می کنند تا دوربین گوشی های هوشمند آیفون به سمت دیافراگم های همیشه گسترده تر بروند.

دوربین آیفون 12 با قابلیت Sensor Shift توانایی دوربین را در شب و در نور کم بالا برد. در صورت استفاده اپل از این لنز عریض تر قدرت دوربین آن در شب بسیار بالاتر خواهد رفت و عکس های بهتری می توان با دوربین آیفون 13 انداخت. دیافراگم این لنز بسیار عریض در آیفون 12 f2.4 بود که قرار است به f1.8 ارتقا پیدا کند. این یعنی دو برابر نور بیشتر که وارد لنز می شود و به طرز حیرت انگیزی عکسبرداری را در فضای تاریک بهبود می بخشد.

به علاوه عناصر موجود در لنز از پنج عدد به شش مورد می رسند. شاید این قضیه مخالفانی نیز داشته باشد اما برای کم کردن اعوجاج  نکته بسیار مهمی و لازمی است.

بخوانید: جدید ترین مدل A15 در تراشه آیفون 13

انتظار دیگری که از اپل برای دوربین جدیدش رفته است قابلیت فوکوس خودکار در حالت فوق العاده عریض است. در حال حاضر فوکوس لنز عریض ثابت است. شاید بعضی بگویند كه این موضوع چندان نكته كاربردی نیست اما برای گرفتن عکس های دسته جمعی عریض یا زمانی در حال تصویربرداری از یک فرد همراه با منظره ای فوق العاده در حالت گسترده هستید می تواند به کارتان بیاید.

هم چنین Digitimes به تازگی در گزارشش پیشنهاد داده است که برای لنز های اولترا واید از Sensor-shift IOS (تثبیت کننده تصویر نوری) استفاده کند. این سنسور به علت سبکتر بودن نسبت به IOS می تواند سریع تر حرکت کرده و لرزش های دوربین را از بین ببرد. در حال حاضر Sensor-Shift IOS تنها در دوربین اصلی آیفون 12 به کار می رود.

پیشنهاد میکنیم حتما بخوانید: پیشرفته ترین نمایشگر آیفون 13

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه