نمایشگر آیفون 13

این روزها شایعاتی در مورد معرفی شدن آیفون جدید در اواخر امسال به گوش می رسد. كه طبق آن اپل می خواهد كه نمایشگر آیفون 13، 120 هرتزی باشد. طبق آخرین گزارش The Elec اپل كم كم قصد دارد كه از نمایشگر های LTPO در گوشی های هوشمند استفاده كند. در صورت صحت این قضیه درصد نوسازی نمایشگر آیفون 13 یا همان رفرش صفحه بالاتر می رود؛ به علاوه وجود این قضیه باعث مصرف برق پایین تری در گوشی های این کمپانی خواهد شد.

The Elec تحقیق دیگری نیز دارد كه به شركت سامسونگ مربوط می شود. طبق این تحقیق UVB سامسونگ به عنوان یك تامین كننده، نمایشگر های OLED معروف خود را به LTPO تغییر داده و اواخر امسال برای شرکت اپل می فرستد. صفحه نمایشگر OLED تنها در گوشی های آیفون مورد استفاده قرار می گیرد و سامسونگ كره محصول خود را مطابق خواست مشتری اش تولید می نماید.

بخوانید: دوربین آیفون 13 چگونه خواهد بود؟

دلیل انتخاب نمایشگر آیفون 13 چه بوده است؟

دلیل انتخاب این صفحه از طرف اپل مصرف کم آن در بازار است. نمایشگر LTPO بسیار كم تر از OLED در صنعت استفاده شده است و این باعث مخصوص شدن محصولات آن می شود. به علاوه مهم ترین ویژگی که خیلی از كاربران منتظرش بودند نرخ تازه سازی صفحه یا به قولی Refresh rate بالای نمایشگر است كه صفحه LTPO نمایشگر آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرو مكس تا 120 هرتز را پشتیبانی می کند.

پیشنهاد کافه اپل به شما: دوربین آیفون 13 چگونه خواهد بود؟

نمایشگر آیفون 13 120 هرتزی

اپل بزرگترین مشتری نمایشگر سامسونگ است. طبق نتایج شرکت تحقیقاتی بازار UBI Research، نمایشگر سامسونگ خط تولید OLED را به خط ترانزیستور فیلم نازک(TFT)  با حرارت كم اكسید پلی کریستال(LTPO)  تغییر خواهد داد. سال گذشته سامسونگ A3 را به Y-Octa به اتمام رساند.

در گزارش علاوه بر مسائل گفته شده ذكر شده است كه سامسونگ تبدیل نمایشگر  OLED به LTPO را در اوایل سال 2021 به پایان می رساند. ظرفیت تولید سامسونگ دیسپلی (Samsung Display) برای شرکت اپل حدود ماهانه سی هزار صفحه نمایش OLED و LTPO است. البته این مقدار کمتر از ظرفیت تولید یك خط منظم و ثابت است.

آیا دوست دارید با جدید ترین رنگ آیفون 13 آشنا شوید؟

بر اساس گفته مینگ چی کو كه یك تحلیل گر معتبر اپل است، این نمایشگر جدید حداكثر در گوشی های رده بالا جدید یعنی آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرومکس استفاده می شود. به علاوه آیفون های جدید اتصال نور را حفظ خواهند كرد. یعنی همیشه روشن هستند.

آیا میدانید طرح ناچ آیفون 13 چگونه خواهد بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه