جدید ترین مدل A15 در تراشه آیفون 13

گزارشی می گوید تولید تراشه A15 برای آیفون 13 تا پایان ماه مه آغاز خواهد  شد و اپل تولید تراشه 4 نانومتری نسل بعدی تراشه های مك را قطع كرده است.

دیجی تایمز در گزارش جدیدش میگوید اپل ساخت تراشه 4 نانومتری TSMC را برای نسل بعدی پردازنده هایش رزرو كرده است. علاوه بر آن در این گزارش جدید ذكر شده است كه تولید تراشه A15 كه انتظار می رود اپل از آن برای استفاده در آیفون 13 استفاده كند تا پایان ماه مه آغاز می شود.

تراشه A15 آیفون 13

این گزارشات تنها بخش كوچكی از شایعات مربوط به تراشه آیفون 13 هستند. اپل مدل جدید A15 را برای تراشه آیفون 13 خود انتخاب كرده است. مدل پیش از این یعنی A14 به عنوان تراشه آیفون 12 در محصولات به كار رفته بود. تولید A15 مانند A14 پنج نانومتری است اما از یك فرآیند تولید پیشرفته تر به نام N5 plus در آن استفاده خواهد شد. به این ترتیب است كه این تراشه آیفون 13 محصول جدید اپل را تبدیل به یکی از بهترین آیفون های سال های اخیر می کند.

دیجی تایمز در خبرهای جالب دیگری می گوید اپل قبلا ظرفیت اولیه تولید تراشه 4 نانومتری TSMS را برای سری جدید مک خود رزرو كرده است. این شركت انتظار دارد كه امسال مك جدیدی را به بازار عرضه كند از جمله مدل های جدیدی به نام های iMac 2021 و mini LED MacBook.. احتمالا این گزارش تراشه های 4 نانومتری به پردازنده هایی اشاره دارد كه در پایان سال 2021 یا در اوایل سال 2022 در دسترس خواهند بود. طبق منابع تولید كنندگان TSMC N4 كه نام فرایند 4 نانومتری است را در یك چهارم آخر سال 2021 به تولید انبوه می رساند.

این گزارش گزارش های قبلی را تایید می كند كه تراشه آیفون 13 كه امسال عرضه می شود یك تراشه 5 نانومتری به نام A15 است. اولین بینش در مورد برنامه های بالقوه اپل را برای  سيليكون جدید و بهبود یافته این شركت در پایان سال ارائه می دهد. گزارش های قبلی نشان می دهد كه اپل در حال کار بر روی تراشه سیلیکونی جدید اپل با 32 هسته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه