باتری آیفون 13

این طور که به نظر می رسد اپل قرار است با کمی تغییر در طراحی، باتری آیفون 13 را بزرگ تر کرده و کارایی آن را افزایش دهد تا به طول عمر باتری اضافه کند.

با اگر با یك كاربر آیفون صحبت كنید متوجه می شوید كه تنها مشكلی كه با تلفن همراه خود دارد خالی شدن سریع باتری آن است. مینگ چی کو، تحلیل گر مطمئن اپل، با توجه به یادداشتی که توسط MacRumors مشاهده شده است توضیحات خود را ارائه داد. او گفته است که قرار است هر چهار مدل آیفون 13 باتری های بزرگ تر و ظرفیت بیشتری داشته باشند.

طبق صحبت های مینگ چی کو ظرفیت باتری آیفون 13 نسبت به سری آیفون پیشین ظرفیت بالاتری دارد. به لطف طراحی ابعادی بر پایه افزایش فضا، آیفون جای لازم را برای این کار در اختیار دارد اما نکته ای که هست بزرگ شدن باتری آیفون 13 باعث افزایش وزن آن نسبت به نسخه قبل می شود. طراحی بر پایه ذخیره سازی فضا در این آیفون با یکی کردن شکاف سیم کارت با برد اصلی یا مادربرد، کاهش ضخامت ماژول های نوری جلو مثل کاهش ضخامت آرایه دوربین TrueDepth مواردی از این قبیل ممکن شده است.

خیلی از افرادی که آیفون استفاده می کردند از عمر کوتاه باتری آن گلایه داشتند. خبر منتشر شده می تواند برای همه بسیار رضایت بخش باشد. استفاده از باتری های بزرگ تر برای بهتر کردن دوام باتری آیفون 13 انجام می گیرد. برعکس آیفون 12 که باتری آن در سراسر بورد در مقایسه با آیفون های نسل قبلی خود کوچک تر شده بود.

سایز باتری ها در آیفون 12، آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس به ترتیب mAh 295، 231 mAh، mAh 282 بوده و از سایز نسل پیشین خود کوچکتر بودند اما به دلیل بهبودی که در دوام باتری ها و کیفیت آنها داده شده بود تغییری بین آن ها و باتری گوشی های نسل پیشین دیده نمیشد. بنابراین با افزایش سایز باتری آیفون 13 به احتمال زیاد شاهد بهبود دوام و عملکرد باتری خواهیم بود.

جدا از مساله کار بر روی باتری تغییری که در نمایشگر آیفون 13 داده شده است نیز ممکن است بر روی کارایی باتری اثر بگذارد و باعث بهتر شدن طول عمر آن می شود. نرخ رفرش نمایشگر بخصوص در آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرومکس بالا است اما با تاچ نکردن زیاد صفحه نمایش در کارهایی مانند فیلم دیدن این نرخ رفرش کاهش میابد. در ادامه باید گفت که استفاده از تراشه A15 نیز با کارایی مفید خود باعث سیو باتری بیشتر می شود.

پیشنهاد میکنیم در مورد نمایشگر آیفون 13 در مقاله پیشرفته ترین نمایشگر آیفون 13 بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه